Vorwerk

Vorwerk

شرکت Vorwerk یک شرکت آلمانی است که از شیوۀ فروش مستقیم برای توزیع کالای خود استفاده می‌کند. محصولات این شرکت عبارت است از: لوازم خانگی مانند: جاروبرقی یا لوازم آشپزخانه و لوازم آرایشی.
Vorwerk تا سال ۲۰۱۱ در حدود نیم میلیون بازاریاب در ۶۰ کشور جهان جذب کرده است. این شرکت در سال ۱۸۸۳ توسط برادران کارل و آدولف Vorwerk تأسیس شد درهمان سال برادران کارل از شرکت جدا شدند و از آن به بعد تنها آدولف برای رسیدن به اهداف خود کار را ادامه داد.
در آن سال‌ها پارچه‌های بسیار با کیفیتی را تولید می‌کرد و حق ثبت الیاف آن نوع پارچه را در انگلستان نیز ثبت کرد. پس از آدولف پسر خواندۀ او با نام Mittelsten Scheid هدایت شرکت را تا سال ۱۹۵۵ بر عهده گرفت. در زمان مدیریت او و بعد از جنگ جهانی اول این شرکت به تولید و تحقیق در زمینۀ قطعات نظامی و موتورهای الکترونیکی مانند چرخ دنده خاتمه داد.
جاروهای Kobold
یکی از محصولات اصلی شرکت Vorwerk برای فروش گرامافون بود؛ اما در سال ۱۹۲۹ و با ظهور رادیو و رشد و محبوبیت آن، فروش گرامافون افت شدیدی پیدا کرد در همان زمان یکی از مهندسین شرکت با توسعۀ موتورهای گرامافون، آن را به موتور مکنده‌ای تبدیل کرد که توانست با کمک آن جاروبرقی را تولید کند.
در ۲۵ ماه می سال ۱۹۳۰ این اختراع با نام Kobold “Model 30” برای شرکت Vorwerk ثبت شد علیرغم قیمت متوسط محصول از آنجا این محصول در آن زمان در آلمان ناشناخته بود فروش شرکت زیاد بالا نبود، زمانی که Mittelsten Scheid از سیستم فروش مستقیم برای فروش این جاروبرقی‌ها استفاده کرد انقلابی در شرکت ایجاد شد، به طوری که در سال ۱۹۳۵ ۱۰۰،۰۰۰، در سال ۱۹۳۷ نیم میلیون و در سال ۱۹۵۳ یک میلیون Kobold فروخته شد.
قبل از جنگ جهانی دوم، در سال ۱۹۳۸ Vorwerk اولین شرکت خود در خارج از آلمان را در ایتالیا به نام Folletto افتتاح کرد.
در سال ۱۹۶۹ با تغییرات مدیریتی در شرکت و استفاده از شرکای جدید، سیاست و رویکرد شرکت کمی تغییر کرد تا جایی که آن زمان تمرکز شرکت بیشتر بر روی محصولاتی همچون: جاروبرقی، فرش و پارچه بود، ولی از آن به بعد محصولات و خدمات متنوع دیگری به سبد کالایی شرکت اضافه گردید.
Vorwerk بانک akf را در سال را در سال ۱۹۶۸، تأسیس کرد و شرکت‌های دیگری را نیز در زمینۀ خدمات مخابراتی و بهداشتی در همان سال تأسیس نمود. در سال ۱۹۷۱ این شرکت در کنار تأسیس شرکت‌های دیگر، خط تولید خود در زمینۀ تولید لوازم خانگی را نیز گسترش داد و محصول جدیدی را با نام Thermomix که برای پخت و پز غذا کاربرد دارد، وارد بازار نمود.
در سال ۲۰۰۱ شرکت Lux Asia Pacific را از گروه الکترو لوکس سوئد خریداری کرد و با استفاده از سیستم فروش مستقیم توانست موقعیت خود را در آسیا تحکیم ببخشد.
آخرین شرکتی را که Vorwerk موفق به کسب مالکیت آن شد شرکت آمریکایی تولید کنندۀ لوازم آرایشی و بهداشتی Jefra بود.
شرکت Vorwerk بر طبق آخرین آمار منتشر شده از WFDSA در ردۀ پنجم شرکت‌های برتر بازاریابی چند سطحی قرار دارد، این شرکت سالیانه مبلغی بالغ بر ۳ میلیارد یورو در سراسر دنیا فروش داشته است. از جمله عوامل موفقیت این شرکت توجه به سبد کالایی است، این شرکت همواره با اختراع و تولید محصولات جدید و با کیفیت توانسته است رضایت خاطر مصرف کنندگان و فروشندگان مستقیم خود را جلب نماید.

Photo: ‎Vorwerk شرکت Vorwerk یک شرکت آلمانی است که از شیوۀ فروش مستقیم برای توزیع کالای خود استفاده می‌کند. محصولات این شرکت عبارت است از: لوازم خانگی مانند: جاروبرقی یا لوازم آشپزخانه و لوازم آرایشی. Vorwerk تا سال ۲۰۱۱ در حدود نیم میلیون بازاریاب در ۶۰ کشور جهان جذب کرده است. این شرکت در سال ۱۸۸۳ توسط برادران کارل و آدولف Vorwerk تأسیس شد درهمان سال برادران کارل از شرکت جدا شدند و از آن به بعد تنها آدولف برای رسیدن به اهداف خود کار را ادامه داد. در آن سال‌ها پارچه‌های بسیار با کیفیتی را تولید می‌کرد و حق ثبت الیاف آن نوع پارچه را در انگلستان نیز ثبت کرد. پس از آدولف پسر خواندۀ او با نام Mittelsten Scheid هدایت شرکت را تا سال ۱۹۵۵ بر عهده گرفت. در زمان مدیریت او و بعد از جنگ جهانی اول این شرکت به تولید و تحقیق در زمینۀ قطعات نظامی و موتورهای الکترونیکی مانند چرخ دنده خاتمه داد. جاروهای Kobold یکی از محصولات اصلی شرکت Vorwerk برای فروش گرامافون بود؛ اما در سال ۱۹۲۹ و با ظهور رادیو و رشد و محبوبیت آن، فروش گرامافون افت شدیدی پیدا کرد در همان زمان یکی از مهندسین شرکت با توسعۀ موتورهای گرامافون، آن را به موتور مکنده‌ای تبدیل کرد که توانست با کمک آن جاروبرقی را تولید کند. در ۲۵ ماه می سال ۱۹۳۰ این اختراع با نام Kobold “Model 30” برای شرکت Vorwerk ثبت شد علیرغم قیمت متوسط محصول از آنجا این محصول در آن زمان در آلمان ناشناخته بود فروش شرکت زیاد بالا نبود، زمانی که Mittelsten Scheid از سیستم فروش مستقیم برای فروش این جاروبرقی‌ها استفاده کرد انقلابی در شرکت ایجاد شد، به طوری که در سال ۱۹۳۵ ۱۰۰،۰۰۰، در سال ۱۹۳۷ نیم میلیون و در سال ۱۹۵۳ یک میلیون Kobold فروخته شد. قبل از جنگ جهانی دوم، در سال ۱۹۳۸ Vorwerk اولین شرکت خود در خارج از آلمان را در ایتالیا به نام Folletto افتتاح کرد. در سال ۱۹۶۹ با تغییرات مدیریتی در شرکت و استفاده از شرکای جدید، سیاست و رویکرد شرکت کمی تغییر کرد تا جایی که آن زمان تمرکز شرکت بیشتر بر روی محصولاتی همچون: جاروبرقی، فرش و پارچه بود، ولی از آن به بعد محصولات و خدمات متنوع دیگری به سبد کالایی شرکت اضافه گردید. Vorwerk بانک akf را در سال را در سال ۱۹۶۸، تأسیس کرد و شرکت‌های دیگری را نیز در زمینۀ خدمات مخابراتی و بهداشتی در همان سال تأسیس نمود. در سال ۱۹۷۱ این شرکت در کنار تأسیس شرکت‌های دیگر، خط تولید خود در زمینۀ تولید لوازم خانگی را نیز گسترش داد و محصول جدیدی را با نام Thermomix که برای پخت و پز غذا کاربرد دارد، وارد بازار نمود. در سال ۲۰۰۱ شرکت Lux Asia Pacific را از گروه الکترو لوکس سوئد خریداری کرد و با استفاده از سیستم فروش مستقیم توانست موقعیت خود را در آسیا تحکیم ببخشد. آخرین شرکتی را که Vorwerk موفق به کسب مالکیت آن شد شرکت آمریکایی تولید کنندۀ لوازم آرایشی و بهداشتی Jefra بود. شرکت Vorwerk بر طبق آخرین آمار منتشر شده از WFDSA در ردۀ پنجم شرکت‌های برتر بازاریابی چند سطحی قرار دارد، این شرکت سالیانه مبلغی بالغ بر ۳ میلیارد یورو در سراسر دنیا فروش داشته است. از جمله عوامل موفقیت این شرکت توجه به سبد کالایی است، این شرکت همواره با اختراع و تولید محصولات جدید و با کیفیت توانسته است رضایت خاطر مصرف کنندگان و فروشندگان مستقیم خود را جلب نماید.‎

 

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.

فوتر سایت