یاد بگیرید چگونه پولدار شوید!

 طریقه مولتی‌میلیونر شدن با میلیونر شدن چندان فرقی ندارد. کارشناسان این رشته همان‌هایی هستند که واقعا خودشان میلیونر بوده‌اند و فقط آنان می‌توانند در این باره اظهارنظر کنند.

 

293140_470339649661455_1841826132_n

طریقه مولتی‌میلیونر شدن با میلیونر شدن چندان فرقی ندارد. کارشناسان این رشته همان‌هایی هستند که واقعا خودشان میلیونر بوده‌اند و فقط آنان می‌توانند در این باره اظهارنظر کنند. همه ثروتمندان بر این عقیده هستند که دارایی و ثروت بسیار زیاد از طریق یک شغل خوب یا به شیوه پس‌انداز مستمر مانند یک صورت‌حساب ماهانه یا حتی برنده شدن در بخت‌آزمایی دست‌یافتنی نیست، بنابراین اگر هر ماه خود را موظف می‌کنید که علاوه بر پرداخت قبوض ماهانه، مبلغی را هم به‌عنوان پس‌انداز کنار بگذارید- به این امید که روزی ثروتمند شوید- کافی نیست! البته پیشنهاد نمی‌کنیم پس‌انداز کردن را رها کنید! میلیونر شدن بیشتر شبیه یک انتخاب یا اراده است. اینکه بتوانید منابعی را پیدا کنید که اصلی‌ترین اطلاعات محرمانه راجع به میلیونر شدن را در برداشته باشد، مسئولیت خودتان است و مبتنی بر تصمیم و اراده فردی شماست. اینجا می‌خواهیم شما را با ۵ نکته کلیدی که در راستای رسیدن به این هدف، حیاتی است، آشنا کنیم:

۱ . افکارتان را در مورد پول تجزیه و تحلیل کنید و ارزش‌های سالم پول را در ذهنتان پرورش دهید. اگر شما پول را چیزی کثیف و پلید می‌پندارید، پس هرگز آن را جذب نخواهید کرد. به عبارت دیگر هرچند پول مانند چرک کف دست است (!) ولی اگر خوب فکر کنید، می‌بینید همین چرک کف دست، حلال بسیاری از مشکلات است. از این گذشته، معمولا کسانی که خودشان در زمینه مالی چندان موفق نبوده‌اند این شعارها را ساخته‌اند، پس اگر واقعا می‌خواهید ثروتمند شوید، بهتر است ذهن‌تان را از تفکر منفی نسبت به پول خالی کنید.

۲ . احساسات‌تان را در مورد پول محک بزنید. خودتان را در یک تمرین بصری غوطه‌ور سازید و تصور کنید که هم‌اینک یک مولتی‌میلیونر شده‌اید. آنگاه اگر صد درصد با این موضوع یعنی ثروتمند بودنتان احساس راحتی نمی‌کنید، پس مطمئن باشید که هرگز پولدار نخواهید شد. اگر احتمالا جزو آن دسته افرادی هستید که باور قلبی‌تان بر این است که پول زیاد باعث دردسر می شود و اینکه هر که بامش بیش برفش بیشتر (!) پس بهتر است پولدار شدن را هم فراموش کنید.

۳ . کارمند خود باشید و سعی کنید خودتان بدون هیچ جبری بر کیفیت و راندمان کارتان نظارت داشته باشید، حتی می‌توانید از رئیس‌تان بخواهید به شما به ازای میزان کار مفیدی که انجام می‌دهید پاداش بدهد نه براساس ساعات کارتان. به‌طور مثال شما باید
۴۰ ساعت در هفته کار کنید اما هیچ محدودیت یا اجباری برای میزان فروش‌تان یا هرکار دیگری که انجام می‌دهید، وجود ندارد. معمولا حقوق‌های ساعتی سقف مبلغی را که شما می‌توانید به دست بیاورید در نظر می‌گیرند، ولی اگر قرار باشد براساس راندمان کارتان حقوق دریافت کنید سخت‌تر کار می‌کنید و به این ترتیب به سختکوشی عادت خواهید کرد. در نتیجه قطعا انسان موفق‌تری خواهید بود. همواره به یاد داشته باشید که پولدار شدن هرگز با تنبلی و راحت‌طلبی به وجود نمی‌آید، پس اگر ثروتمند شدن خواسته واقعی شماست، بهتر است نهایت تلاش خود را به کار ببندید.

۴ . مجلات معتبر را مطالعه کنید و خودتان را از لیست ثروتمندان مطرح کشورتان مطلع سازید. سعی کنید داستان‌های موفقیت میلیاردرها و مولتی‌میلیونرها را مطالعه کنید و آنها را سرلوحه کار خود قرار دهید. از شیوه‌هایی که آنها در پیش گرفته‌اند الگوبرداری کنید و عملکردشان را با منش و روش خود مقایسه کنید.

درست است که شاید هرگز نتوانید به اندازه آنها ثروتمند شوید ولی دست‌کم می‌توانید موقعیت فعلی‌تان را بهبود بخشید. طبق یک ضرب‌المثل قدیمی اگر ماه را هدف قرار دهید در نهایت حداقل به یک ستاره دست خواهید یافت!

علاوه بر این، شما با آگاهی یافتن از سختی‌ها و مشکلاتی که آنها برای دستیابی به هدفشان پشت سر گذاشته‌اند، قوت قلب می‌گیرید و برای رسیدن به خواسته‌تان مصمم‌تر می‌شوید.

۵ . به هدف خود سخت بچسبید. خود را باور داشته باشید و بر تصمیم‌تان پافشاری کنید. از توصیه‌های کارشناسانه اجتناب کنید مگر اینکه آن یک توصیه مثبت باشد. اجازه ندهید اطرافیان‌تان با سخنان ناامیدکننده روحیه‌تان را تضعیف کنند و شما را از رسیدن به هدف بازدارند. بهتر است نصیحت‌هایی را بپذیرید که از جانب یک مولتی‌میلیونر ارائه شده باشد.

دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.

فوتر سایت